Wifis fűtőpanelek összehasonlítása

Wifis fűtőpanelek összehasonlítása

Wifis fűtőpanelek összehasonlításaWifis fűtőpanelek összehasonlítása a főbb szempontok alapján. Okos telefon, okos otthon, okos lámpa, okos TV…:) Bizony a fűtéstechnika sem maradhatott ki a sorból.

Ha távoli eléréses igény volt, régebben próbálkoztunk felülvezérelni a padlófűtéses WIFI termosztátokkal a fűtőpaneleket, de itt inkább csak a teljesen egyszerű, mechanikus termosztátos panelek jöttek szóba. A fejlett termosztátokat egyrészt nem érdemes kikötni, illetve egyszerű felülvezérléssel hamar tönkre is mennének a folyamatos ki-és bekapcsolás miatt. (Mintha a fűtőpanel főkapcsolóját nyomkodnánk állandóan.)

Aztán sorban jelentek meg a norvég és francia fejlesztések is, hogy egyszerűbbé és gazdaságosabbá tegyék elektromos fűtésünket. A kezdeti szoftveres problémák után mostanra már elmondható, hogy mind a norvég, mind a francia rendszerek magabiztosan működnek!

Itt is két fejlesztési irány volt, mint a padlófűtéseknél régebben:

1. egy központ csatlakozik a modemhez és az biztosítja a kapcsolatot az egyes helyiségek termosztátjaival. (Ez nyilván elég gazdaságtalan, ha csak 1-2 fűtőpanelre van szükség pl. egy nyaralóban.)

2. a fűtőpanelek beépített termosztátja mindent tud, azaz egyből tud kapcsolódni a lakás wifi routeréhez és így magában is távoli elérésre képes


A jól ismert  NOBO norvég gyár azt a megoldást választotta, hogy a lakáson belül egy központi egység, a NOBO ECO HUB tartja a kapcsolatot a külvilággal egy internet kapcsolatra képes routerrel. Az ECO HUB pedig saját, vezeték nélküli hálózatot használ az egyes készülékekhez megvásárolt NCU termosztáttal.

Ez a rendszer sajnos meglehetősen drága, még 3-4 db panel használata esetén is, így ezzel nem is nagyon foglalkozunk e cikkben.

A NOBO rendszerének annyi előnye lehet, hogy nemcsak fűtőpaneleket vezérelhetünk az ECO HUB központtal, hanem okos dugaljat (RCE-700 – 18.000.-FT)  vagy akár a lakásban lévő padlófűtést a megfelelő termosztát (NTB-2R – 35.000.-FT) megvásárlásával.

Minden funkció egyben - wifis fűtőpanelek

Beha PV wifi fűtőpanelEz a  fejlesztési irány a felhasználók számára jóval gazdaságosabb, hiszen a BEHA vagy az ADAX NEO WIFI vagy ADAX CLEA WIFI fűtőpaneleknél mindegyik fűtőtest megvételkor már készen van a wifis használatra! Azaz alapból tudja a beépített termosztátjuk a programozhatóságot és a Wifis távoli elérés funkciót, sőt az ablaknyitás érzékelést is.

BEHA PV20 WIFI például már 76.000.-FT listaáron majdnem mindent tud. (Fűtési mechanizmus: konvekciós fűtés)

Hiányosságul róható fel, hogy okos telefon nélkül nem programozható manuálisan, hiszen a készüléken csak egy egyszerű hőmérséklet beállító tárcsa van, bár ez igaz, hogy projektoros. A beállított hőmérsékletet a padlóra vetíti néhány másodpercig.

Az applikáció nyelve sajnos csak angol. A fűtőtest kialakításánál én hibaként rónám fel, hogy bár a levegő kivezetése előre történik, a nyílások (rések) területe szerintem kicsi a fűtőtesthez képest. Azaz a felfelé áramláskor a fűtőtest tetején a levegő a 90 fokos fordulatot csak “nehezen veszi be”, a fűtőtest teteje túlforrósodik a többi fűtőtesthez képest. Így pl. gyerekszobába nem ajánlom.

ADAX NEO WIFI – fűtési mechanizmus: konvekciós fűtés

Az ADAX wifis fűtőpaneleket külsőben talán nem lehet megverni. Sajnos nem is az olcsóbb fűtőtestek közé tartozik. (a 2000W Adax Neo WIFI H készülék 93.000.-ft)

Elegánsabb és fejlettebb, mint a BEHA, hiszen magán a készüléken is bátran programozhatjuk a fűtési időket, ha nincs wifi kapcsolatunk.

Adax neo wifi fűtőpanelNagyon fontos sokak számára, hogy a WIFI applikáció nyelve magyar!

Bővebben itt is írtunk róla: ADAX WIFI

Külön külön is állíthatóak a fűtőpanelek, de akár zónásítva is beállíthatóak. (ha több fűtőtest van egy helyiségben)

Természetesen az ADAX WIFI is tudja a szellőztetés érzékelést, mint az alap Adax Neo fűtőpanel.

A “MEGHÍVÁS” funkcióval pedig  meg lehet osztani a felhasználói fiókhoz tartozó zónákat és beállításokat a családtagokkal vagy akár albérlővel.


A francia Atlantic a Cozytouch applikációval működő fejlesztése konvekciós fűtéssel:

ATLANTIC ALTIS ECOBOOST 2 WIFI francia fűtőpanel

Legnagyobb tudás: 24/7 heti programozható Easy Prog termosztát,  jelenlét-érzékelés, WIFI, “forintosított” fogyasztás

Legnagyobb elérhető energiamegtakarítás: 35%

Legjobb ár-érték arányú WIFI fűtőpanel (fő fűtési mechanizmus: konvekciós fűtés)

Altis Ecoboost Wifi 2000W – 82.900.-FT/db

 

Atlantic Altis Ecoboost 2 wifi fűtőpanelSzempontok szerinti különbségek, előnyök az Altis EcoBoost 2 Wifi panelhez viszonyítva

1. Ár

Az Altis jóval kisebb tudású BEHA paneltől alig drágább, az Adax Neo-tól pedig olcsóbb.

2. Garancia

Mindegyik wifis elektromos fűtőpanel 5 év garanciával rendelkezik. A norvég garancia viszont cseregarancia, azaz esetleges meghibásodás esetén hibabejelentés után néhány napon belül futáros cserecsomaggal megy az új készülék. Az Atlantic panelnél a 2 év gyári garancián felül a plusz 3 év garancia regisztrációt igényel és ingyenes javításra vonatkozik csak.

3. Programozhatóság

A készüléken is és az okostelefonon is programozhatunk az Altis és Adax fűtőpanelen, a BEHA PV és LV fűtőtestek beépített termosztátja csak manuális állítást tesz lehetővé, bár a hőfok projektoros vetítéssel látható a padlón.

4. Jelenlét érzékelés

Ezt bizony egyetlen norvég fűtőtest sem tudja, csak a francia panel. A mozgásérzékelő manuális, program és automata üzemmódban is beavatkozik a fűtésbe, ha életritmusunk megváltozik. Törekedve a leggazdaságosabb és legjobb komfortérzetet  adó működésre

5. Fogyasztás

Kihasználva az ALTIS wifis fűtőpanel összes energiamegtakarítási lehetőségét, bizony akár 35% fűtési költség megtakarítást érhetünk el egy hagyományos, mechanikus termosztátos elektromos konvektorhoz képest. (pl. ADAX VP KTP sorozat)

6. Hőérzet

Az ALTIS WIFI fűtőpanel már nem csak egy egyszerű elektromos konvektor, mint a norvég panelek. Itt a HD 2in1 panel homogén hőeloszlásával már meleget is sugározva jóval kellemesebb hőérzetet ad, mint konvekciós fűtésű társai.

7. Applikáció minősége

Ahogy már írtam fenn, a használhatóság sokat fejlődött a forgalmazás ideje alatt is. Az applikációkban nem csak programozásra van lehetőség, hanem bármikor ellenőrizhetjük a szoba hőmérsékletét, sőt fogyasztásmérésre is alkalmasak. Sajnos egyedül az Adax wifi applikációja magyar nyelvű, akinek ez fontos.

A fentiek alapján én saját szempontjaimat is figyelembe véve az Altis Wifi mellett teszem le a voksom, ha hangsúlyosabban vesszük figyelembe a garanciát és dizájnt, akkor a nyerő az ADAX NEO WIFI.

  Az ATLANTIC fűtőtestekről bővebben saját honlapján itt: atlanticbolt.hu


 

Megjegyzés: Hangsúlyozom, hogy a fentiek saját véleményemet tükrözik, de lehetőleg minden szempontot objektíven figyelembe véve.

Atlantic Solius Wifi fűtőpanel távoli elérésselFontos tudni, hogy a fenti összehasonlítás konvekciós fűtőbetéttel rendelkező elektromos fűtőtestekre vonatkozik.

Sokan még mindig azt hiszik, hogy a norvég fűtőpanelek infrapanelek vagy valódi fűtőpanelek. Így is keresik nálunk: norvég infrapanel... Pedig valójában egyszerű elektromos konvektorok, hiszen tisztán konvekciósan fűtenek. Az ALTIS a HD ívelt háza miatt már inkább nevezhető fűtőpanelnek, hiszen a fűtési energiájának egy részét már infrafűtéssel adja le!

És itt jön a wifis fűtőtestek között egy minőségi ugrás, hiszen az Atlantic Solius Wifi fűtőpanel már nem konvekciós fűtőbetéttel működik, hanem egy meleget sugárzó (infrafűtés) préselt alumínium lap biztosítja a hőenergia jobb hőérzetet és ezzel a kisebb fogyasztást adó részét. A hőleadás másik része konvekciós.

A Solius Wifi tulajdonképpen az Altis Wifi termosztátjával rendelkezik, csak jelenlét-érzékelő nélkül.