Fűtőfólia? Nem forgalmazunk!

Fűtőfólia, infra fűtőfim hátrányai - Miért nem forgalmazunk "infrafűtést"?

Fűtőfólia, infra fűtőfilmInfra fűtőfilm vagy fűtőfólia hátrányai (akár új generációs, akár nem..)

Infrafűtés – miért hívja mindenki mostanában infrafűtésnek a fűtőfilmes rendszert?

Boltjaink személyes forgalma mellett rengeteg telefonhívásunk és emailes ajánlatkérő megkeresésünk van.  Az érdeklődőink meglepően nagy százaléka “infrafűtést” keres vagy csak így egyszerűen infrafűtésre kér ajánlatot, mi pedig csak később jövünk rá az egyeztetés során, hogy az érdeklődő elektromos padlófűtésre gondol infrafilmmel. ("Köszönjük" egyes fűtőfólia vagy infrafilm forgalmazó cég agresszív és sok helyen hibás marketingjét!)

Az infrafűtés szó rengeteg egyéb fűtési lehetőséget takar, ami nagymértékben infrafűtés. Ilyen pl. az infrapanel, a teraszfűtéseknél használt infra hősugárzó vagy a raktárfűtéseknél alkalmazott sötétsugárzó is, de még ide sorolandók a fali fűtőpanelek egy része is. Ezek igen nagy százalékban infra sugárzással fűtenek. A fűtőfilmes elektromos padlófűtés épp nem az!

A fűtőfólia, amíg nincs rajta a burkolat valóban nagyrészt infrasugarakat bocsájt ki, de ahogy rendszerbe tesszük, a sugárzást a felette lévő laminált padló nyeli el és adja tovább egy bizonyos részét meleg sugárzás formájában,  a többi pedig konvekciós fűtés. Maga a fűtési mechanizmus végeredményben ugyanaz, mint a vizes padlófűtés vagy az elektromos fűtőkábeles rendszereknél.

Infrafűtésnek én mondjuk inkább a 70-80 Cfok feletti hőleadó által létrehozott sugárzást hívnám, ettől az elektromos padlófűtés 28-32 Cfokos felületi hőmérséklete igen távol áll.


Elektroszmog

Az egyik valós probléma a mostanában sokat hangoztatott probléma az óriási elektroszmog, ami a padló feletti 0-30 cm rétegben mérhető, amennyiben a fűtőfilmet nem árnyékolják, földelik megfelelően. (ez általában elmarad, főleg a saját kivitelezéseknél.) Ugyan nem tudható, illetve nem bizonyított, hogy ez milyen betegséget okoz, lehet sok év használat után okoz csak bajt, de az én véleményem szerint inkább káros a hatása. Nincs elég problémánk? Épp elég elektromágneses sugárzást kapunk egyéb készülékektől, Wifitől, stb.

Ugyanezen gond a nem árnyékolt infrapaneleknél is felmerül természetesen, de a mennyezeti elhelyezés miatt ezek elektromágneses sugárzása már elenyésző az ember számára.

Itt erősen meggondolandó pl. gyerekszobák utólagosan megoldott padlófűtése. Gondoljunk csak bele: az épp mászni, járni tanuló kisgyerek folyamatosan ebben az elektroszmoggal terhelt magasságban van, mikor megy a fűtés.

További problémákat vet fel a nem szakszerű kivitelezés is, hiszen rengetegen otthon próbálták megoldani a fűtőfilm telepítését. Itt gondot okozhat a rengeteg helyben készülő szegecses vagy klipszes kötés, ahol minden egyes film darabot kötni kell. A rézsínnel a kapcsolat fellazulhat - különösen akkor, ha valaki sajnálta a megfelelő szerszám megvételét a kötésekhez -, nem lesz tökéletes az érintkezés, ami helyi túlmelegedéshez vezethet. (láttunk már olvadt XPS hőszigetelést...)

Cégünk a fenti problémák miatt is, 2020-ban kivezette a palettájáról az infra fűtőfilmeket! Mert van egyszerűbb és biztonságosabb megoldás.


Nem véletlenül dolgozták ki a gyártók Infra fűtőfilmek helyett az alu fűtőszőnyeges elektromos padlófűtés rendszert!

Alumínium borítású elektromos fűtőszőnyeg melegburkolatok, laminált padló alá

Alumínium fűtőszőnyegek melegburkolat, laminált padló aláA fűtéspont forgalmazásában lévő alumínium BVF L-PRO és LIKEWARM elektromos fűtőszőnyegek kifejezetten a meleg burkolatok, úsztatott padlóburkolatok fűtésére fejlesztették..

Fűtőeleme két darab nano-technológiás fűtőszálat tartalmaz, melyek keresztmetszete alig 1 mm. A fűtőszálak élettartalma a kéteres kialakításnak köszönhetően hosszabb, mint a hagyományos fűtőkábeleké, kivitelezése gyorsabb és egyszerűbb az egy oldalon történő csatlakoztatásnak köszönhetően.
Az alsó karbonszövet textúrás alumínium réteg felelős az egyenletes hőleadásért, a sugárzó hő visszaveréséért, ezen felül mechanikai védelmet is nyújt.
felső alumínium réteg biztosítja a kábelek közötti hővezetést és védelmet is nyújt a sérülések ellen, illetve teljes felületű földelést és árnyékolást biztosít a biztonságos üzemeltetés érdekében.

Mikor kerül szóba az alumínium fűtőszőnyeg alkalmazása? Elsősorban utólagosan kialakítandó elektromos padlófűtésnél, ahol csak pár cm helyünk van a kialakításra, nincs a padló rétegben hőszigetelés és melegburkolatot szeretnénk. Új ház építésénél vagy komplett padló rétegrend kialakításánál inkább a fűtőkábeles rendszereket ajánlom a magabiztos működés és pufferelhető hőmennyiség miatt is.

Bővebben itt pl.: Elektromos padlófűtés fűtőszőnyeggel

A laminált parkettás helyiségek utólagos vékonyrétegű padlófűtésének eddig egyetlen megoldása volt, az infra fűtőfilm vagy fűtőfólia. Elég sok gond volt és van az árnyékolás nélküli fűtőfilmek óriási elektroszmog kibocsátásával. Az alumínium borítású fűtőszőnyeg megoldja a problémát.

Sőt a lerakása is messze egyszerűbb, gyorsabb, biztosabb, hasonló a fűtőkábeles fűtőszőnyegekéhez. Egy kisebb szoba elkészítése nem tart egy óráig sem és nem kell villanyszerelési tudás a közvetlen fektetéshez, legfeljebb a termosztátba történő bekötéshez.

Az elektromos fűtőszőnyeg vezérlése duplaszenzoros termosztáttal történik, ugyanúgy, mint a hidegburkolathoz gyártott fűtőszőnyegek esetében.

100%-ban elektroszmog mentes termék!

Rétegrendjük teljesen hasonló a fűtőfilmekéhez, a teljes réteg vastagsága az aljzatbeton felett kb. 15 mm.

aljzatbeton  – XPS hőszigetelés – alumínium fűtőszőnyeg padlószenzorral – PE fólia védelem – laminált parketta

80, 100 vagy 130W/m2 teljesítményben rendelhetőek készre gyártva. Méretük pedig 50 cm szélességben akár 20m2 nagyságban is elérhetőek:

ALU FŰTŐSZŐNYEGEK WEBÁRUHÁZUNKBAN